Klub Samopomocy „Dialog” w Binarowej

Klub Samopomocy „Dialog” w Binarowej.
„To ważne miejsce dla nas – możemy się tam integrować , uczyć , bawić i poznawać nowe rzeczy”–tak uważają Uczestnicy nowo powstałego Ośrodka Wsparcia-Klubu Samopomocy „Dialog” w Binarowej. Ośrodek powstał w styczniu tego roku i od samego początku wzbudził bardzo duże zainteresowanie zarówno sąsiednich placówek oświatowych jak i mieszkańców Binarowej ,którzy licznie zaglądają do Ośrodka podpatrując czym się zajmuje i jak działa. Oprócz Ośrodka w Binarowej, funkcjonuje jeszcze 6 Klubów Samopomocy „Dialog” na terenie Gminy Biecz: w Głębokiej, Strzeszynie, Grudnej Kępskiej , Libuszy, Bieczu oraz Sitnicy. Wszystkie ośrodki powstały przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” w Bieczu, z myślą o integracji dwóch pokoleń: dziadków i wnuków oraz zakładają współprace międzypokoleniową między osobami starszymi a dziećmi/młodzieżą.
Zajęcia w Ośrodku w Binarowej odbywają się w Remizie Strażackiej raz w tygodniu, w piątek w godzinach popołudniowych. W chwili obecnej wsparciem obejmuje 10 osób dorosłych oraz 10 dzieci/młodzieży. W Ośrodku panuje przyjazna atmosfera sprzyjająca wymianie myśli i doświadczeń międzypokoleniowych. W ośrodku nie ma czasu na nudę. Uczestnicy wspólne rozwijają swoje pasje i zainteresowania ucząc się od siebie nawzajem czegoś nowego. Ośrodek w Binarowej słynie z pięknych kwiatów i bukietów wykonywanych rożnymi technikami z bibuły i krepiny. Może się pochwalić współpracą z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Gorlicach, dla których w ramach integracji Ośrodek w Binarowej wykonywał słoneczniki z bibuły i malwy z krepiny na tematyczne spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych , które w tym roku odbywać się będzie w Wysowej. Tematem tego spotkania jest „Wiejska chata”. Młodsze Uczestniczki Ośrodka to nie tylko ambitne dziewczyny z pasjami, ale także działaczki społeczne i wolontariuszki Szkolnego Koło Wolontariatu w ZSP w Binarowej oraz ochotniczki Ochotniczej Staży Pożarnej w Binarowej . Z kolei starsze Uczestniczki to wyjątkowe kobiety z charakterem –aktywne, pracowite, zawsze uśmiechnięte i przede wszystkim bardzo rodzinne. W tym roku dla Ośrodka we wrześniu zaplanowana jest wycieczka krajoznawcza do Wieliczki, a także spotkania/wyjazdy integracyjne z pozostałymi Klubami Samopomocy „Dialog” –m.in. podczas imprezy „Bieckie Babie Lato” gdzie wszystkie Ośrodki mają możliwość wspólnego podsumowania w tym roku już 5-letniej działalności wraz z prezentacją całego dorobku, a także podczas Obchodów Dnia Seniora.

Więcej informacji o Klubie Samopomocy „Dialog” w Binarowej a także pozostałych Ośrodkach można uzyskać na stronie internetowej Stowarzyszenia a także stronie funpage na Facebooku.
 Poniżej podajemy linki do obu stron.

https://www.facebook.com/DialogLibusza/
http://nadziejabiecz.pl/Autorzy artykułu:
Iwona Migacz-opiekun /instruktor zajęć oraz
Uczestnicy Klubu Samopomocy „Dialog” w Binarowej
Kreator www - przetestuj za darmo